تکمیل خانه هوشمند با اینترکام هوشمند آکووکس Akuvox

همانطور که از عنوان این مقاله روشن است، ما قصد معرفی محصولی داریم که به تکمیل شدن خانه هوشمند می انجامد. یعنی محصولی که با اکثر برندهای معتبر خانه هوشمند قابلیت اتصال (Join) شدن را دارد. در ابتدا بصورت خیلی خلاصه به تعریف مفهوم خانه هوشمند می پردازیم و از توضیحات زیاد در این رابطه می پرهیزیم. زیرا با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید مطالب بسیاری در رابطه با خانه هوشمند بیابید.

خانه هوشمند به خانه ای اطلاق می گردد که از طریق یکسری دستگاه های (Device) هوشمند، در مصرف انرژی و متعاقب آن هزینه های مربوط به انرژی صرفه جویی نموده، از هدر رفت زمان ساکنین خود بکاهد و استفاده از وسایل و امکانات را برای ساکنین خود تا حد امکان ساده و راحت گرداند و همچنین به ارتقای امنیت خانه کمک نماید.

در حال حاضر شرکت های معتبر زیادی در بازار حضور دارند که فعالیت اصلی آنها در هوشمند سازی خانه، ساختمان، دفتر کار و ... می باشد. هر کدام از این شرکت ها نماینده یک برند خاص می باشند. عمده تفاوت این شرکت ها در نوع تکنولوژی به کار رفته در سیستم اجرایی آنها برای خانه هوشمند می باشد. برخی از تکنولوژی وایرلس برای هوشمند سازی استفاده می کنند و برخی از تکنولوژی سیم (کابل). البته دسته سومی از شرکت ها هم هستند که از ادغام این دو تکنولوژی برای پیاده سازی سیستم خانه هوشمند بهره می برند.

akuvox

هر کدام از این تکنولوژی ها (وایرلس و کابل) دارای یک تعداد پروتکل می باشند. به عنوان مثال در تکنولوژی وایرلس می توانه به پروتکل های Z-Wave و ZigBee و در تکنولوژی کابل نیز می توان به پروتکل KNX اشاره نمود.

زمانی که با یکی از شرکت هایی که در زمینه هوشمند سازی فعالیت می کنند تماس می گیرید و درخواست مشاوره می کنید، آنها معمولا سناریوهای مختلفی را برای هوشمند سازی خانه (ساختمان، ویلا، دفتر کار و ..) به شما معرفی می کنند. مثل سناریو هوشمند سازی روشنایی، هوشمند سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی، هوشمند سازی امنیت و کنترل تردد، هوشمند سازی ایمنی و ...

یکی از سناریوهای بسیار جالب در خانه هوشمند، سناریو ورود به خانه و یا ساختمان هوشمند می باشد. شاید در بیشتر فیلم ها و یا در بعضی خبرها دیده و یا خوانده باشید فرد با کمک یک کارت، وارد کردن رمز عبور و یا از طریق اثر انگشت بتواند درب را باز کند و وارد خانه شود. یا اینکه از طریق تلفن هوشمند خود بتواند درب را بر روی مراجعه کننده به پشت درب باز کند.

آکووکس

حالا به این فکر کنید بجز موارد ذکر شده در بالا شما بتوانید از طریق اسکن چهره وارد شوید. خب حالا به بحث اصلی این مقاله می رسیم. معرفی اینترکام هوشمند (یا همان آیفون تصویری هوشمند) آکووکس Akuvox.

چرا در ابتدای این مقاله گفتیم محصولی که قادر است با اکثر برندهای معتبر در زمینه هوشمند سازی خانه کار کند!؟ به این دلیل که این محصول از پروتکل SIP بصورت کامل پشتیبانی می کند. اکثر برندهای فعال در زمینه خانه هوشمند (با هر نوع پروتکل ارتباطی) از پروتکل SIP نیز پشتیبانی می کنند. اگر دستگاه مرکزی (کنترلر مرکزی یا هاب) خانه هوشمند شما قادر به پشتیبانی از پروتکل SIP باشد براحتی می توانید از اینترکام های آکووکس Akuvox استفاده نمایید. شاید در همین ابتدا برای شما سوال پیش بیاید که آیا خانه و ساختمان ما باید به سیستم هوشمند مجهز باشد تا بتوانیم از این محصول استفاده کنیم ؟

در جواب باید بگوییم خیر. این سیستم (مجموعه اینترکام و مانیتور هوشمند) بصورت مستقل کار می کنند و در صورتی که خانه و یا ساختمان شما دارای سیستم خانه هوشمند با پشتیبانی از پروتکل SIP باشد، قادر است به سیستم خانه هوشمند شما متصل شده و بصورت یکپارچه در آید.

 قیمت akuvox

برخی از سوالات شما از همکاران بخش فروش شرکت پاردیک درباره محصولات آکووکس Akuvox

پروتکل ارتباطی این محصولات چیست و آیا قادر به اتصال به خانه هوشمند می باشد؟

پروتکل ارتباطی محصولات آکووکس، پروتکل SIP می باشد. اگر کنترلر مرکزی یا همان هاب خانه هوشمند شما از این پروتکل پشتیبانی کند قادر به اتصال به خانه هوشمند شما می باشد.

 

برای استفاده از محصولات آکووکس آیا خانه ما باید به سیستم خانه هوشمند مجهز باشد؟

خیر، محصولات آکووکس (اینترکام یا همان پنل درب ورودی و مانیتور هوشمند) بصورت کاملا مستقل عمل می کنند. این سیستم دارای سیتم عامل بوده (لینوکس / اندروید) و از اپلیکیشن خاص خود (iOS, Android) بهره می برد.

 

آیا اپلیکیشن خانه هوشمند ما قابلیت نصب بر روی این محصول را دارد؟

مانیتورهای هوشمند آکووکس Akuvox دارای دو نوع سیستم عامل هستند. سیستم عامل اندروید و سیستم عامل لینوکس. اگر اپلیکیشن خانه هوشمند شما قابلیت نصب بر روی سیستم عامل اندروید را داشته باشد براحتی می تواند بر روی این سیستم نصب گردد.

 

 از کجا مطمئن شویم سیستم خانه هوشمند ما قابلیت کار کردن با سیستم Akuvox را دارد؟

شما می توانید با کمک دفترچه راهنما، سایت سازنده و یا شرکتی که مجری پیاده سازی سیستم خانه هوشمند شما بوده این موضوع را پیگیری نمایید.

Akuvox تولید کننده چه نوع محصولاتی است؟

برند آکووکس تولید کننده اینترکام های هوشمند (در زبان عامیانه همان آیفون تصویری هوشمند) مانیتورهای هوشمند (صفحه نمایش داخلی است که به اینترکام متصل می شود) کیت مخصوص آموزش و نمایش محصول (این محصول یک کیف مجهز می باشد که فروشندگان می توانند از آن برای معرفی و نحوه کارکرد محصولات آکووکس به مشتری استفاده نمایند) و تلفن های تحت شبکه می باشد. برای دیدن تمامی محصولات آکووکس می توانید از قسمت برند محصولات آکووکس Akuvox استفاده نمایید.

این مقاله توسط تیم نویسندگان شرکت پاردیک تهیه گردیده است. در صورت نیاز با ذکر منبع می توانید از آن استفاده نمایید. شایان ذکر است تمامی مقالات در بازه های زمانی کوتاه بروزرسانی می شوند. برای اطلاع از این امر و دریافت اخبار و مقالات جدید در خبرنامه سایت ثبت نام نمایید.