4 دلیل برای خریدن لامپ های هوشمند

لامپ های هوشمند مانند دیگر لامپ‌های LED معمولی نیستند. لامپ‌های معمولی در جای خود قرار می‌گیرند و محیط را روشن می‌کنند، کاری که چندان جذاب نیست و خیلی تکراری و خسته‌کننده به نظر می‌رسد. اما لامپ‌های هوشمند به غیر از روشن کردن محیط اطراف خود، از پس انجام کارهای هیجان‌انگیز در خانه هوشمند هم برمی‌آیند.

عبارت "هوشمند" موجود در عنوان لامپ هوشمند بی‌دلیل نیست. این لامپ‌ها از طریق ارتباط بی‌سیم (وایرلس) به گوشی وصل می‌شوند و با استفاده از اپلیکیشن‌ و برنامه های منحصر به فردی که شما تعیین می کنید ، می‌توان کارهای مختلفی را با این لامپ‌ها انجام داد. در ادامه به تعدادی از قابلیت‌های لامپ‌های هوشمند می‌پردازیم.

کنترل شدت نور

یکی از ساده‌ترین قابلیت‌های بیشتر لامپ‌های هوشمند، امکان کنترل شدت نور آن‌ها در خانه هوشمند است. با خرید لامپ‌های هوشمند و اتصال آن‌ها به برق، می‌توانید شدت نور این لامپ‌ها را با استفاده از اپلیکیشن‌ به آن‌ها تنظیم کنید.

کنترل از راه دور

 کاربران با بهره‌گیری از این موارد می‌توانند از راه دور لامپ‌های هوشمند موجود در خانه هوشمند خود را کنترل کنند یا مثلا آن‌ها را طوری تنظیم کنند که همواره در ساعاتی خاص روشن یا خاموش باشند. چنین قابلیتی به‌خصوص در هنگام سفر مثمر ثمر واقع می‌شود، زیرا می‌توانید کاری کنید که هیچ‌وقت خانه‌ی شما خالی به نظر نرسد. 

 

تغییر رنگ

کاهش شدت نور شاید قابلیت جذابی باشد، اما امکان تغییر رنگ از این قابلیت هم جذاب‌تر است. در حقیقت این لامپ‌ها قادر به ارائه‌ی بیش از ۱۶ میلیون رنگ هستند. با استفاده از اپلیکیشن می‌توانید نوار رنگی را مشاهده کنید و با کلیک بر ناحیه‌ی موردنظر، نور لامپ مذکور به همان رنگ تغییر می‌یابد. اما چرا این قابلیت جذاب است؟ در ادامه تعدادی از این دلایل را ذکر می‌کنیم:

  • اگر به دنبال ایجاد حس گرما در اتاق هستید، رنگ لامپ را به زرد طلایی تغییر دهید.
  • می‌خواهید فضای سردی را اتاق ایجاد کنید؟ پس رنگ لامپ هوشمند را به آبی روشن تغییر دهید.
  • در حین مهمانی‌ها، می‌توانید کاری کنید که رنگ لامپ با توجه به موسیقی تغییر کند.
  • اگر از رنگ دیوارها دل خوشی ندارید، با تغییر رنگ لامپ‌های هوشمند می‌توانید رنگ محیط اطراف را خود تنظیم کنید.

 

کمک به فرایند خواب

لامپ‌های هوشمند حتی می‌توانند کاری کنند که افراد راحت‌تر به خواب بروند. این لامپ‌ها می‌توانند رنگ‌هایی را ایجاد کنند که موجب کمک به تنظیم میزان ملاتونین موجود در بدن می‌شود. این لامپ‌ها با بهره‌گیری از نورهای مختلف، در هنگام روز میزان ملاتونین بدن را کاهش می‌دهند و با نزدیک شدن به زمان خواب، این رنگ‌ها را تغییر می‌دهند تا میزان ملاتونین بدن افزایش پیدا کند.