آموزش نحوه رجیستر کردن کنترلر مرکزی زیپاباکس

 

زیپاباکس ... یکی از بهترین و کارآمدترین کنترلرهای مرکزی خانه هوشمند تولید شده شرکت زیپاتو کرواسی در دنیا می باشد که می تواند با یک مجموعه از سنسورها و ماژول ها قابلیت بسیار زیادی به خانه شما دهد. خانه ساده خود را می توانید به خانه هوشمند تبدیل کرده و از تکنولوژی لذت بیشتری ببرید. در این مقاله آموزشی قصد معرفی کلی این کنترلر مرکزی را نداریم اما به شما سروران گرامی پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این دستگاه و قابلیت های آن به لینک زیر مراجعه کنید.

 

آشنایی با کنترلر مرکزی زیپاباکس

 

در جعبه زیپاباکس خریداری شده اقلام زیر موجود است:

 

-          کنترلر مرکزی زیپاباکس

-          آنتن 868MHz

-          کابل شبکه

-          آداپتور (منبع تغذیه)

-          دفترچه راهنما

بعد از اتصال آداپتور به کنترلر مرکزی زیپاباکس و پریز برق، کابل شبکه موجود را به کنترلر مرکزی زیپاباکس و مودم خود متصل نمایید.

اکثر مودم های موجود در بازار دارای چند عدد پورت LAN هستند. در صورتی که مودم شما فقط دارای یک پورت شبکه هست و آن نیز از قبل مورد استفاده قرار گرفته ، شما می بایست از هاب سوئیچ های موجود در بازار استفاده کنید. دوستانی هم که از سوئیچ شبکه استفاده می کنند از این بابت هیچ مشکلی ندارند و می توانند از یکی از پورت های سوئیچ خود استفاده کنند.

بعد از اتصال کنترلر مرکزی زیپاباکس به مودم (اینترنت) و بعد از گذشت یک زمان کوتاه، چراغ بالایی زیپاباکس باید به رنگ سبز و ثابت در بیاید. در صورت چشمک زن بودن این چراغ می بایست از ارتباط خود با اینترنت اطمینان حاصل نمایید.

نکته بسیار مهم: در تنظیمات مودم، سرویس DHCP باید فعال باشد. یعنی اینکه کنترلر مرکزی زیپاباکس بتواند از مودم یک IP آدرس دریافت نماید.

 

چراغ سبز رنگ و ثابت

بعد از این مرحله یک صفحه مرورگر بر روی یک Device (کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت،گوشی هوشمند) باز می کنیم و به آدرس زیر می رویم :

my.zipato.com

در این صفحه بر روی گزینه SIGN UP! کلیک کرده و مشخصات درخواست شده را وارد می نماییم.

 

First Name: نام

Last Name: نام خانوادگی

Email: ایمیل

Password: رمز عبور

"در این قسمت حتما یک ایمیل آدرس صحیح وارد کرده و از یک پسورد قوی استفاده کنید"

بعد از وارد کردن اطلاعات درخواست شده بر روی دکمه REGISTER کلیک نمایید. در صورت صحیح وارد کردن اطلاعات پیغام زیر را دریافت خواهید کرد:

 

حالا به ایمیل ای که در قسمت بالا وارد نمودید مراجعه کرده و در داخل ایمیل ارسالی از طرف شرکت زیپاتو بر روی لینک Verify کلیک نمایید.

 

حالا می توانید با آدرس ایمیل و پسورد انتخاب شده خود وارد کنترل پنل خود در آدرس زیر شوید:

my.zipato.com

 

بعد از ورود به کنترل پنل، با یک پنجره همانند شکل زیر روبرو می شوید که می بایست شماره سریال درج شده در پشت کنترلر مرکزی زیپاباکس خود را در این کادر وارد کرده و بر روی دکمه Save کلیک نمایید.

بعد از وارد کردن شماره سریال کنترلر مرکزی زیپاباکس خود، ممکن است با پنجره زیر مواجه شوید. در صورت مواجه بر روی گزینه Upgrade Now کلیک نمایید تا Firmware دستگاه شما آپدیت شود.

در پایان برای اطمیان حاصل کردن از نحوه صحیح رجیستر و همچنین اتصال صحیح دستگاه به اینترنت، در داخل کنترل پنل بر روی آیکن Zipato کلیک نمایید.

در صورت مشاهده دستگاه در حالت Online دستگاه شما بصورت صحیح رجیستر و به اینترنت متصل است.

 

برای تهیه و خرید کنترلر مرکزی زیپاباکس می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

 

برای خرید کنترلر مرکزی زیپاباکس کلیک نمایید

 

 

 

 

 

 

دوست گرامی ...

"این مقاله آموزشی در شرکت مهندسی و بازرگانی خانه هوشمند پاردیک تهیه و تدوین گردیده است. کپی این مقاله با ذکر منبع آن بلامانع می باشد"

 

خانه هوشمند پاردیک نماینده انحصاری زیپاتو کرواسی در ایران

TEL: +98-218848 1307

WEB: www.zwaveiran.com

EMAIL: hello@zwaveiran.com

TELEGRAM: @pardik_smarthome

INSTAGRAM: pardik_smarthome