پرده خانه هوشمند و نقش آن در خانه

پرده خانه هوشمند. همانگونه که می دانید پرده در خانه دارای نقش های مختلفی می باشد. پرده می تواند جزوی از زیبایی و دکوراسیون خانه، جلوگیری از دید مزاحمین به داخل خانه و حتی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی مورد استفاده قرار گیرد. پرده های یک خانه را می توان هم بصورت دستی، هم بصورت برقی و هم بصورت هوشمند مورد استفاده قرار داد. پرده های هوشمند همانند پرده های برقی دارای یک موتور پرده و ریل می باشند با این تفاوت که قابلیت کنترل از راه دور (مانند کنترل از طریق اینترنت از سرتاسر دنیا) و قابلیت برنامه ریزی بر اساس ساعت، تاریخ، روشنایی روز و حتی فصول مختلف سال را دارند.

چگونه یک پرده خانه هوشمند داشته باشیم؟

برای داشتن یک پرده هوشمند و یا حتی تبدیل پرده فعلی به پرده هوشمند احتیاج به موارد زیر می باشد:

۱- پارچه پرده (که می توانید از هر نوع پارچه پرده موجود در بازار باشد و یا حتی پارچه پرده فعلی که در اختیار دارید).

۲- موتور پرده

۳- ریل پرده

۴- ماژول کنترل پرده

۵- دستگاه کنترلر مرکزی (لازم به ذکر است که اگر خانه هوشمند شما دارای کنترلر مرکزی باشد که پروتکل مشهور Z-Wave را ساپورت می کند دیگر احتیاجی به تهیه مجدد این کنترلر مرکزی ندارید.

پرده خانه هوشمند را می توان از روی گوشی هوشمند بصورت مستقیم بازو بسته نمود. حتی می توان تنظیم نمود پرده خانه هوشمند تا چه میزان باز و یا بسته شود (بر اساس درصد). یک پرده خانه هوشمند قابلیت این را دارد که بر اساس یک زمان خاص عمل نماید (قابلیت زمانبندی).

آیا مایل هستید ساعتی که در صبح از خواب بیدار می شوید همراه با تابش نور خورشید به داخل اتاق و استفاده از گرمای لذت بخش آن بر روی صورت شما باشد؟ یک پرده خانه هوشمند قابلیت این را دارد که با ساعت تنظیم شده بر روی گوشی هوشمندتان برای بیدار شدن در صبح عمل نماید. بدین صورت که همراه با زنگ خوردن گوشی هوشمند شما در صبح (برنامه بیدار باش) پرده خانه هوشمند نیز بسته می شود.

براحتی می توانید با روشن شدن هوا در روز از پنجره خانه خود زیبایی جهان اطراف خود را نظاره گر باشید و با تاریک شدن هوا در شب آرامش و آسایش را به خانه خود بازگردانید. پرده های خانه هوشمند این قابلیت را دارند که بتوانید باز و بسته شدن آنها را بر اساس روشنایی و تاریکی هوا تنظیم نمایید.

آیا می دانید پنجره ها ضعیف ترین بخش یک ساختمان می باشند؟ پرده می تواند به عنوان یک مانع از ورود سرما و گرما به داخل خانه و همچنین خروج سرما و گرما به خارج از یک خانه هوشمند عمل نماید. پرده خانه هوشمند خود را می توانید به نحوی تنظیم نمایید که با خروج شما از منزل و تا زمان برگشتن شما بسته بمانند. بدین ترتیب پرده خانه هوشمند می تواند نقشی تاثیر گذار در هدر رفت انرژی داشته باشد.

پرده خانه هوشمند خود را برنامه ریزی کنید و با خیالی راحت به مسافرت بروید. پرده خانه هوشمند قابلیت این را دارد که بتوانید آن را بر اساس یک زمانبندی خاص برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال پرده های خانه هوشمند یک ساعت بعد از غروب آفتاب باز شوند و یا با طلوع آفتاب پرده های خانه هوشمند بسته شوند. با این کار کسی متوجه عدم حضور شما در خانه تان نمی شود و خانه هوشمند شما از گزند سارقان در امان می ماند.

یکی از ویژگی های مهم یک پرده هوشمند قابلیت Join شدن با سایر دستگاه ها و سنسور های خانه هشومند می باشد. به عنوان مثال می توانید برای خانه هوشمند خود حالت های مختلفی مانند "تماشای فیلم" ، "استراحت" ، "مطالعه" ، "شام" ، "میهمانی" و غیره را تعریف نمایید. با انتخاب حالت "تماشای فیلم" روشنایی هوشمند، پرده هوشمند، سرمایش و گرمایش به حالت دلخواه شما که از قبل تعیین نموده اید تنظیم می گردند. و یا اینکه می توانید تعیین نمایید که در زمان آتش سوزی پرده های هوشمند بصورت اتوماتیک بسته شوند تا از گستردگی آتش سوزی جلوگیری به عمل بیاید.

این مقاله توسط خانه هوشمند پاردیک تهیه و ترجمه گردیده است و سعی را برآن داشته ایم که بتوانیم شما را در انتخاب پرده هوشمند راهنمایی و کمک نماییم. اگر احتیاج به مشاوره در رابطه با پرده خانه هوشمند را دارید می توانید با ما در تماس باشید.