Hot Desking چیست ؟

Hot Desking چیست ؟

Hot Desking که به آن Non Reservation Based Hoteling نیز گفته می شود، یک قابلیت در سیستم تلفن های VOIP است که به کاربر اجازه دسترسی به پروفایل خود بر روی هر تلفنی را می دهد. شاید شما هم زمانی که می خواستید یک تلفن تحت شبکه رو خریداری کنید (مثل محصولات برند Akuvox) با یک واژه بنام Hot Desking آشنا شدید و براتون جای سوال بوده که این ویژگی چی هست ؟

خب ما برای شما یک مثال می زنیم تا راحت تر بتونید این واژه رو درک کنید. در مبحث شبکه های کامپیوتری ، شبکه به دو قسمت کلی بنام Work Group و Domain تقسیم بندی میشوند. در شبکه های Work Group هر کارمند برای دسترسی به اطلاعات پروفایل خود (که شامل فایل های کاری، تنظیمات سیستم عامل مثل استفاده از یک بک گراند  و یا آیکن خاص دسکتاپ و ... ) فقط می تواند پشت سیستم خود بنشیند. زیرا تمامی اطلاعات (پروفایل) قبل از Shut Down شدن سیستم بر روی هارد همان سیستم ذخیره می شوند. اما در شبکه های Domain بخاطر وجود یک یا چند سرور، اطلاعات (پروفایل) کاربران بر روی سرور ذخیره می شود. در این حالت کاربر می تواند پشت هر سیستمی که در شرکت وجود دارد (بشرطی که آن سیستم Join به Domain باشد) اطلاعات و پروفایل خود را دریافت نماید.

در سیستم تلفن های ویپ نیز همچنین قابلیتی وجود دارد که به آن Hot Desking می گویند. با کمک این قابلیت کاربر می تواند کلیه تنظیمات خود از جمله شماره داخلی و پروفایل خود را بر روی یک تلفن دیگر اجرا نماید.

ویژگی Hot Desking میتواند برای شرکت هایی که کارمندان زیادی دارند، جا به جایی کارمندان در اتاق های شرکت زیاد می باشد و یا حتی از کارمندان شیفتی استفاده می کنند بسیار مفید است.

تنها عیبی که کاربران توانستند از Hot Desking بگیرند و احساس ناخرسندی بکنند، تغییر چیدمان میز، تنظیمات صندلی مانند ارتفاع و زاویه پشتی آن و یا بهم ریختگی میز خود توسط همکارانشان در زمان استفاده از تلفن آنها بود !!

اما با این حال طبق بررسی های صورت گرفته این قابلیت توانسته تا 30% در هزینه های جاری یک شرکت صرفه جویی کند.

قابلیت Hot Desking بصورت پیش فرض بر روی تلفن های تحت شبکه برند Akuvox وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تلفن تحت شبکه آکووکس Akuvox مدل SP-R52P و یا تلفن تصویری آکووکس Akuvox مدل VP-R48G مراجعه نمایید.

این مقاله توسط تیم نویسندگان شرکت پاردیک تهیه گردیده است. در صورت نیاز با ذکر منبع می توانید از آن استفاده نمایید. شایان ذکر است تمامی مقالات در بازه های زمانی کوتاه بروزرسانی می شوند. برای اطلاع از این امر و دریافت اخبار و مقالات جدید در خبرنامه سایت ثبت نام نمایید.


کد مقاله: pa-ar-005

نظرات بازدیدکنندگان