مزایای هوشمندسازی برای سازندگان و صاحبین املاک

مزایای هوشمندسازی برای سازندگان و صاحبین املاک

مزایای هوشمندسازی برای سازندگان و صاحبین املاک

هوشمند‌ سازی، به عنوان یک پدیده فراگیر در دنیای مدرن، به شکل چشمگیری زندگی ما را تغییر داده و شکل جدیدی از تعامل بین انسان و فناوری را برای ما ایجاد کرده است. این پدیده، از طریق ادغام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با محیط‌های مختلف زندگی ما، به ما این امکان را می‌دهد که خانه‌ها، شهرها، مکان‌های کاری، و حتی وسایل شخصی خود را به هوشمندترین شکل ممکن تبدیل کنیم.

هوشمند‌ سازی به طور گسترده در زمینه‌های مختلفی از جمله خانه‌ هوشمند، شهرهوشمند، صنعت و بهداشت هوشمند به کار می‌رود. در خانه هوشمند، دستگاه‌های خانگی از یخچال‌ها و تلویزیون‌ها تا سیستم‌های نظارتی و نورپردازی از طریق اینترنت به کار می‌روند تا تعامل انسان با محیط زندگی را بهبود بخشند. شهرهوشمند تلاش می‌کند تا از اطلاعات جمع‌آوری شده از شهروندان و حسگرهای مختلف استفاده کند تا خدمات شهری را بهینه‌سازی کند و محیطی پایدارتر و راحت‌تر برای ساکنان ایجاد کند.

در عالم صنعتی نیز، هوشمندی به معنای اتصال دستگاه‌ها و تجهیزات به شبکه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی است تا تولید، کنترل، و نظارت بر فرآیندها بهبود یابد. این باعث بهبود بهره‌وری، کاهش هدررفت و تصمیم‌گیری‌های بهتر در صنعت می‌شود.

هوشمندسازی، علاوه بر ایجاد سیستم‌ها و فناوری‌های پیشرفته، چالش‌ها و افزایش نگرانی‌هایی در زمینه حفاظت از حریم شخصی و امنیت داده‌ها ایجاد کرده است. با توجه به تغییرات سریع در این حوزه و تأثیرات عمیق آن بر زندگی روزمره، هوشمندسازی به یک موضوع پر بحران و جذابیت تبدیل شده و مطالعه و تحقیق در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.فهرست مطالب این مقاله:بازار فناوری زندگی هوشمند در حال رشد است

در آینده بسیار نزدیک، ساکنان به یک فناوری زندگی هوشمند یکپارچه و قوی نیاز خواهند داشت.  و انتظار می رود که بازار به سویی برود که درخواست برای DIFM (کارها را برای من انجام بده) بیشتر از DIY (خودم کارها را انجام می دهم) شود. به اینصورت که ساکنان مایلند واحدهایشان کاملاً مجهز باشند تا مجبور باشند خودشان فناوری‌های هوشمند را نصب کنند.

این برای سازندگان ساختمان و مدیران انبوه سازی چه معنایی دارد؟

سازندگان ساختمان و مدیران انبوه سازی چگونه می‌توانند ساختمان‌های هوشمند برای چندین واحد ایجاد کنند و این تقاضای فزاینده را به مزیتی برای املاک خود تبدیل کنند؟ Akuvox ارائه‌دهنده پیشرو جهانی امنیت خانه‌های هوشمند با ارائه یک اتصال بی‌وقفه خانه هوشمند اینترکام، تجربه‌ای بی‌نظیر از زندگی هوشمند را برای مردم به ارمغان می‌آورد.در این مقاله  در مورد مزایای آپارتمان‌های هوشمند برای مستاجران، ساکنان و مدیران ساختمان و اینکه چگونه راه‌حل امنیتی هوشمند Akuvox سطح جدیدی از کنترل و ایمنی را به ارمغان می‌آورد، صحبت می کنیم.

هوشمند سازی برای چندین واحد چه مزایایی دارد؟

فناوری امنیت هوشمند به ساکنان این امکان را می‌دهد تا تمام سیستم‌های زندگی هوشمند خود را از طریق یک برنامه در تلفن هوشمند خود کنترل کنند، که در مقایسه با روش‌های دستی مرسوم گام بزرگی در راحتی، امنیت و ایمنی است.

به جز امکان دسترسی به ساختمان ها، امکان سفارشی سازی سیستم امنیتی خانه برای مستاجرین فراهم می شود تا در خانه خود با ارامش بیشتری زندگی کنند.علاوه بر ارائه راحتی و آرامش خاطر برای مستاجرین، اکووکس راه حل های پیشرفته در جهت رفع مشکلاتی که در تمام نقاط جهان برای مالکان فراهم است و با آن دست و پنجه نرم کنند ارائه می‌دهد مانند افزایش درآمد، کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش کارایی.
راه حل امنیتی هوشمند Akuvox

راه حل امنیتی هوشمند Akuvox که به طور خاص برای ساختمان های چند واحدی طراحی شده است اینترکام درب ساختمان، اکسس کنترل و امنیت خانه را در یک سیستم کارآمد ترکیب می کند. این راه حل (که شامل سخت افزار و نرم افزار Akuvox می شود) از چهار سیستم یکپارچه تشکیل شده است، از جمله:

 • ورودی ساختمان:  استفاده از اینترکام هوشمند در ورودی ساختمان
 • بخش های مشاعات ساختمان: اکسس کنترل های نصب شده در مکان های عمومی مانند سالن های ورزشی، مراکز تجاری و بخش انبار ساختمان ها
 • آپارتمان ها: تلفن هوشمند در قسمت لابی و تک زنگ در ورودی ساختمان ، به علاوه یک تاچ پنل هوشمند در خانه، در اتاق نشیمن یا اتاق خواب و حسگرهای امنیتی در سراسر واحد
 • مدیریت و کنترل از راه دور: یک پورتال مدیریت از راه دور همراه و برنامه های کاربری بر روی تلفن همراه و کامپیوتر

 


با نرم افزار موبایل می تواند از راه دور تمام بخش های ساختمان را کنترل کرده و اجازه ورود و خروج و دسترسی را به مراجعان داد:

 • مراجعین پشت درب را دید و با آنها صحبت کنید،
 • از راه دور به تمام بخش های ساختمان دسترسی داشته باشید،
 • کلیدهای مجازی را از گوشی های هوشمند خود تولید کرده و در اختیار مراجعین قرار دهید،
 • وضعیت امنیت خانه را بررسی کنید و از سنسورها هشدار دریافت کنید،
 • ورودی های ساختمان را نظارت کنید.

در واحدهای مجزا، سنسورهای هشدار (شامل دود، گاز، مونوکسید کربن، درب/پنجره، حرکت، نشت آب و غیره) همگی به پنل هوشمند خانه متصل هستند که به عنوان یک هاب نیز عمل می کند. وقتی حسگر ناهنجاری‌ها را تشخیص می‌دهد، هشدارهایی را به برنامه یا مراکز زنگ هشدار می‌دهد. این پنل هوشمند همچنین به عنوان یک اینترکام داخلی برای پاسخگویی به تماس‌های اینترکام پشت درب کار می‌کند.

آنچه محصولات Akuvox، از جمله راهکارهای امنیتی هوشمند، را از سایرین در بازار زندگی هوشمند متمایز می‌کند، این است که کنترل کیفیت و حفاظت از داده‌های شخصی، سخت‌گیرانه‌ترین نیازهای مشتریان را برآورده می کند.مزایای هوشمند سازی برای مدیران املاک

علاوه بر مزایا برای مستاجرین و ساکنین، این راه حل همچنین مدیریت دسترسی را برای مدیران و مالکان ساختمان را نیز ساده می کند . Akuvox تلاش زیادی برای تحقیقات بازار انجام می‌دهد تا بینشی در مورد نیازهای واقعی کاربران به دست آورد. راه حل های آن یک ارزش افزوده واضح برای اجاره دهندگان با واحدهای مجهز به فناوری هوشمند ارائه می دهد و با در نظر گرفتن همه  جانبه ذینفعان طراحی شده است. چالش های سازندگان املاک به اندازه رضایت مستاجرین مهم است. بنابراین، چگونه این راه حل می تواند به مدیران املاک کمک کند تا به اهداف خود برسند؟

 • ارزش ملک را افزایش می دهد و درآمد را افزایش می دهد. بعلاوه، محصولات Akuvox کلیدهای مجازی را ارائه می دهند که تورهای باز دید را برای راهنما امکان پذیر کند.
 • از ورود غیرمجاز و آسیب به واحدهای ساختمان محافظت می کند- پنل امنیتی خانه Akuvox دارای سنسورهای هشدار برای طیف گسترده ای از موارد اضطراری احتمالی است و می تواند به سیستم های امنیتی ساختمان موجود متصل شود.
 • هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد - صاحبخانه ها دیگر نیازی به مشکل داشتن با کارت های دسترسی گم یا دزدیده شده ندارند (به دلیل کنترل دسترسی دیجیتالی) این باعث ایجاد محیط کارآمدتر برای کارکنان و کاهش هزینه ها می شود.
 • دارای نصب آسان و مقاوم سازی - Akuvox محصولات 2 سیمی را ارائه می دهد که با سیم کشی موجود سازگار است.
 • افزایش رضایت و تمدید مستاجر - زمانی که مستأجران احساس امنیت می کنند و تسهیلات زندگی هوشمند را تجربه می کنند، با نرخ های بیشتری تمدید می کنند.

آیا زمان آن رسیده است که فناوری زندگی هوشمند را به ساختمان خود اضافه کنید؟

وقتی مستاجرین و ساکنین تجربه کنند که فناوری زندگی هوشمند چقدر می‌تواند به زندگی آنها امتیازات ویژه ای اضافه کند، عاشق این ساختمان‌ها می‌شوند. Akuvox امکان را برای صاحبین املاک ایجاد می کند تا فناوری زندگی هوشمند را به املاک چند واحدی و حتی در مقیاس بزرگتر بیاورند. همچنین با سهولت نصب، محصولات باکیفیت و نوآوری مداوم، ارزش افزوده واضحی برای صاحبین املاک ایجاد می‌کنیم که می‌خواهند نظرات مستاجران را جلب کنند و با توجه به امکانات قیمتی مقرون به صرفه ارائه دهند.

نظرات بازدیدکنندگان