سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش گرمایش هوشمند

سرمایش گرمایش هوشمند یکی دیگر از ویژگی های یک خانه هوشمنداست. از طریق گرمایش و سرمایش هوشمند قادر خواهید بود تا دمای تمامی نقاط خانه خود را تنظیم و یا آن را مانیتور نمایید. بنابراین کاربر می تواند روی مانیتور، دمای مد نظر خود را وارد نموده و در نتیجه سیستم، دمای واقعی آن قسمت را به دمای دلخواه و مورد نظر کاربر تغییر دهد. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان با کنترل دمای مناطق مختلف ساختمان علاوه بر آسایش و راحتی بیشتر، سهم بسزایی را در صرفه جویی انرژی، ایفا خواهد کرد.

با توجه به کنترل دستی میزان درجه حرارت آب گرم ارسالی به ساختمان در سیستم های حرارت مرکزی موجود به وسیله تنظیم درجه حرارت ترموستات دیگ ها و پمپ های سیرکولاسیون، دمای آب گرمایش ارسالی به ساختمان بدون لحاظ شدن تغییرات دمای محیط، در محدوده  ترموستاتیک باقی مانده و در نتیجه در بسیاری از ساعات دوره سرد سال، دمای داخل ساختمان از محدوده آسایش تجاوز می کند که در مواقع بسیاری، پنجره های ساختمان جهت تثبیت دمای داخل، توسط ساکنین باز می گردند، که این امر موجب مصرف بیهوده سوخت و انرژی در ساختمان می گردد.

 سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش هوشمند و مزایای آن

کنترل از راه دور 

کاربر می تواند سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند با استفاده از اینترنت و یا ریموت کنترل و همچنین از روی کنترلر مرکزی خانه هوشمند،کنترل و یا تنظیم نماید. با استفاده از این قابلیت امکان کنترل دمای محیط از هرجایی از داخل و یا خارج از محیط امکان پذیر خواهد بود. کنترل این دستگاه ها توسط تلفن همراه، معمولا با استفاده از نرم افزارهای نصب شده روی آن صورت می گیرد.

قابلیت برنامه ریزی 

قابلیت برنامه ریزی از مهم ترین ویژگی های سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند است. چرا که این امکان را به کاربر می دهد که متناسب با آب و هوای محل زندگی، تنظیمات از پیش تعریف شده را بر اساس فصول مختلف اعمال کند. علاوه بر آن با استفاده از این قابلیت، امکان تعریف سناریوهای مختلف به صورت شخصی برای افراد مختلف ساکن در محیط است.

کاهش مصرف انرژی

با اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند مقدار تلفات انرژی تا حد زیادی کاهش می یابد. به طوری که با اندازه گیری دمای محیط توسط سنسورهای مختلف، روشن یا خاموش شدن بی دلیل تجهیزات سرمایشی و گرمایشی کاهش می باید. علاوه بر آن متناسب با نوع فضا، نیاز و بودجه کاربر تجهیزات متنوع با قابلیت های متفاوت مانند رسم نمودارهای مصرف انرژی در روز، ماه و یا فصل، مدیریت مصرف انرژی را راحت تر کرده اند.

بهبود کیفیت هوای داخل

با اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند به طور مداوم هوای محیط تازه شده و آلاینده‌ های موجود کاهش می یابند. به عنوان مثال با نصب این سیستم در فضای حمام و آشپزخانه می توان به سرعت رطوبت حمام و یا آلودگی های پخت و پز را برای سلامت ساکنین کاهش داد.

 سرمایش و گرمایش هوشمند

هزینه اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

در یک سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند به دلیل تنوع تجهیز‌ات هزینه و قیمت نیز متفاوت است.  عوامل مختلفی از قبیل قیمت و نوع تجهیزات خانه هوشمند مورد نظر، متراژ و جغرافیای منزل روی هزینه اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند تاثیر دارد. برای هماهنگی این اجزا باید با دقت خاصی انجام شود تا از هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود. بنابراین بهتر است نصب این سیستم توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

 

برای مشاهده محصولات هوشمند سازی گرمایش و سرمایش کلیک نمایید.

 سرمایش و گرمایش هوشمند

جهت کنترل و اعمال مدیریت بر سیستم های گرمایش از کف و کولر های اسپیلت، توجه به نکاتی چند ضروری به نظر می رسد:

  • قبل از تجهیز ساختمان به سیستم گرمایش از کف، می بایست با مسئول شرکت اجرا کننده این سیستم گرمایشی پیرامون تجهیزات و نوع سیستم اجرائی مذاکره گردد.
  • جهت کنترل مسیرهای آب گرم چرخشی از شیرهای برقی آب استفاده می گردد که می بایست به تعداد مناطق تقسیم شده جهت پوشش ساختمان، محاسبه گردد.
  • جهت کنترل این سیستم نیاز به نصب سنسورهای دمادر مناطق مختلف ساختمان بوده و کاربر می تواند دمای مد نظر خود را با توجه به کاربری آن منطقه خاص، تعیین نماید. به عنوان مثال اگر کسی در اتاق خود احساس گرمای بیشتری می کند، می تواند درجه دلخواه خود را به سیستم داده و در نتیجه به دمای مورد نظر خود در آن اتاق برسد.

 

نظرات بازدیدکنندگان