اپلیکیشن Lifesmart (قسمت دوم)

اپلیکیشن Lifesmart (قسمت دوم)

Rooms و Groups

شما می توانید یک اتاق ایجاد کنید، ویرایش کنید و همه دستگاه هایی را که به این اتاق اضافه می شوند مرتب کنید، و همچنین می توانید آن را در صفحه اصلی خود داشته باشید.

1) روی اتاق ها و گروه ها کلیک کنید تا وارد صفحه فرعی شوید:

2) روی Group Management کلیک کنید تا یک گروه جدید اضافه کنید یا گروه های موجود را ویرایش کنید:

group managmentroom & group

3) برای افزودن یک اتاق یا گروه روی "+" کلیک کنید، برای مرتب کردن یا حذف یک اتاق یا گروه کلیک کنید. اتاق هایا گروه ها در صفحه اصلی نمایش داده می شوند. (اتاق ها یا گروه های بدون دیوایس نشان داده نمی شوند)

4) وارد یک اتاق یا گروه شوید، دستگاه هایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید، برای تایید روی √ کلیک کنید.

هوش مصنوعی AI

هنگامی که دستگاه‌های هوشمند شما با موفقیت کار می‌کنند، می‌توانید دیوایس هوشمند جدید، سناریو، برنامه‌ها و تریگر جدید ایجاد کنید تا اجازه دهید خانه‌تان هوشمندانه‌تر کار کند.

هنگامی که برای اولین بار وارد صفحه هوش مصنوعی می شوید(AI) ، 2 بخش اصلی وجود دارد، یکی برای Smart و دیگری برای Scenes. برای ایجاد یک هوش مصنوعی جدید روی "+" در بالا سمت راست کلیک کنید.

 

Smart

معمولاً یک هوش مصنوعی کامل است که شامل تریگرها و دیوایس های جدید است.

1)       برای شروع ایجاد یک اسمارت جدید، روی «+» یا « Add new smart » کلیک کنید.

 

add new

 

2) یک Smart Station را انتخاب کنید و شروع به ایجاد یک  Smart جدید کنید، زیرا عملکردهای هوشمند در Smart Station پردازش می شوند.

اگر فقط یک ایستگاه هوشمند وجود داشته باشد، برنامه شما را به صفحه AI template  هدایت می کند:

AI template

                                                     

Motion Snapshot را به عنوان مثال در نظر بگیرید:

عملکرد: اگر حرکت غیرعادی در خانه/دفتر تشخیص داده شود، مجموعه‌ای از عکس‌های فوری گرفته می‌شود و اعلان‌ها به تلفن کاربر ارسال می‌شود.

دستگاه های مورد نیاز: سنسور در و پنجره، سنسور حرکت، قفل هوشمند درب و دوربین

سی

مراحل :

1. الگوی "Motion Snapshot" را در تب "Security" انتخاب کنید، برای ورود کلیک کنید و "start to config" را کلیک کنید.

2. تنظیمات دلخواه را اعمال کنید و اسمارت ایجاد شده خود را نام گذاری کنید، مانند سنسور حرکت، دوربین، تعداد عکس‌های فوری و پیامی که قرار است دریافت کنید و غیره.

 

3. پس از پیکربندی همه این تنظیمات، به صفحه هوشمند برگردید و اکنون می توانید Motion Snapshot را در اینجا بررسی کنید. اگر Smart with Virtual Key را فعال کرده باشد، در صفحه اصلی نیز نمایش داده می شود.

Scene (سناریو)

 Sceneیک دسته از هوش مصنوعی است که می تواند دستگاه های زیادی را شامل شود و در صورت برآورده شدن شرایط خاص می تواند فعال شود. به عنوان مثال تمام چراغ ها را با یک کلیک با رنگ های مورد علاقه خود کنترل کنید. همچنین می‌توانید این سناریو را با افزودن آن به Smart فعال کنید.Life Smart برخی از الگوهای پیش فرض را در کتابخانه خود ارائه داده که می توان آن ها را به روشی که دوست دارید تنظیم کنید.

برای استفاده از سنارو:

1)       روی "+" یا "Add new Scene" تصویر کلیک کنید تا شروع به ایجاد یک صحنه جدید کنید.

add

2) برای ورود به صفحه ایجاد و یا شخصی سازی یک سناریو روی «Scene » کلیک کنید

 

3) دستگاه ها را علامت بزنید و وضعیت آنها را که می خواهید در سناریو قرار دهید انتخاب کنید و روی ">" در بالا سمت راست کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید:

 

4) نام سناریو و ترتیب اجرای سناریو را تنظیم کنید که سه نوع ترتیب وجود دارد:

آ. حالت سریع(Fast mode)اهمیتی نمی دهد که آیا دستورات توسط دستگاه اجرا می شوند یا خیر، فقط یک بار دستور را می دهد.

ب. برای حالت پایدار (Stable mode)برنامه بررسی می کند که آیا دستورات واقعاً توسط دستگاه ها انجام می شوند یا خیر، اگر دستگاهی اجرا نشد، دستورات دوباره ارسال می شوند تا اطمینان حاصل شود که یک دستگاه یک فرمان را با موفقیت اجرا می کند.

ج. برای حالت ادغامmerge mode)  (، به عنوان مثال. اگر به سوئیچ های سه پل دستور دهید، هر سوئیچ به عنوان یک عملکرد کار می کند، بنابراین هر 3 پل با هم کار می کنند و به صورت یک به یک عمل نمی کنند.

5) پس از پیکربندی، سناریو را می توان در صفحه اصلی یا هوش مصنوعی (AI) مشاهده کرد.در بخش های دیگر سعی می کنیم با اپلیکیشن و قابلیت های آن و همچنین محصولات  Life Smartبیشتر آشنا شویم.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نویسنده: مهندس پدرام حسینی کارشناس فنی تیم پاردیک

نظرات بازدیدکنندگان