سنسور هوشمند تشخیص دود

سنسور هوشمند تشخیص دود و آیا در خانه هوشمند خود از سنسور دود استفاده می کنید؟

حتماً تا کنون شنیده اید که در زمان های قدیم از سیگنال های دود برای ارسال پیام در مسافت های طولانی استفاده می شد. اما امروزه وقتی مشاهده می کنیم دود جایی را فرا گرفته فوراً به دیگران هشدار می دهیم. مثلاً اینکه خطر آتش سوزی وجود دارد و زندگی ما در معرض خطر است. اگر آتش در طول روز خاموش شود می توان برای خفه کردن بوی آن کاری انجام داد اما اگر آتش سوزی در شب اتفاق بیفتد، آتش می تواند گاز مونواکسید کربن که بسیار سمی است تولید کند در این صورت اکسیژنی برای نفس کشیدن وجود نخواهد داشت و ساکنان منزل را به کام مرگ می فرستد. یکی از مزیت های خانه هوشمند آگاهی از وجود دود حتی در زمان خواب است.

در آمریکا شمار زیادی از مردم بر اثر بلایای طبیعی مخصوصاً آتش سوزی هایی که در خانه اتفاق می افتد می میرند. خوشبختانه به لطف تکنولوژی مدرن، یک روش ارزان و بسیار مطمئن برای تشخیص آتش سوزی وجود دارد : سنسور آشکار ساز دود الکترونیکی. این ابزار شگفت انگیز چگونه کار می کند؟

سنسور دود باید به سقف متصل شود زیرا در هنگام شروع آتش سوزی، آتش باعث تولید گازهای داغ می شود و چون این گازها تراکم کمتری نسبت به هوای معمولی دارند به سرعت بالا می روند و ذرات کوچک دود را در هوا می چرخانند.

 

ما در اینجا به شما سنسور تشخیص دود زیپاتو رامعرفی می کنیم.

سنسور تشخیص دود زیپاتو از  چیپ Z-wave سری500 استفاده می نماید. این سنسور قابلیت تشخیص دود ناشی از آتش سوزی را دارا می باشد و به محض تشخیص دود بیش از اندازه استاندارد یک پیغام هشدار برای کاربر ارسال می نماید و آژیر داخلی خود را بصدا در می آورد. این سنسور قابلیت تشخیص گرما را ندارد و نمی تواند یک آتش را از بین ببرد.

ویژگی های سنسور تشخیص دود zwave

ـ دارای چیپ Z-wave سری 500
ـ دارای آژیر داخلی
ـ مصرف پایین انرژی
ـ توانایی ارسال گزارش کم شدن شارژ باطری
ـ نصب و راه اندازی بسیار آسان
ـ بلندی صدای آژیر 85Db