کلیدهای برق هوشمند

کلیدهای برق هوشمند. همه ما با کلیدهای برق که در خانه قرار دارند آشنا هستیم. کاربرد این نوع کلیدها بسیار ساده است بطوریکه یک کودک و یا یک فرد کهنسال براحتی می تواند از آن استفاده کند. خاموش و روشن تنها حالت های این کلید های برق می باشد. با پیشرفت تکنولوژی، در بخش کلیدهای برق شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای بوده ایم. کلیدهای هوشمند ساخته شدند تا کار را برای ما آسان تر کنند. جلوه ای زیباتر به محیط اطراف ما بدهند.

یک کلید برق هوشمند چیست و چگونه کار می کند؟

در این مقاله ما سعی داریم یک کلید هوشمند با قابلیت های جالب را به شما معرفی نماییم.

Castle Pro نام برندی است که در زمینه تولید کلیدهای برق هوشمند فعالیت دارد. این شرکت هندی محصولات خود را در دو دسته کلیدهای برق هوشمند و غیر هوشمند روانه بازار می کند. کلیدهای هوشمند این برند در دو مدل 2 پل و 4 پل و همچنین در دو رنگ سفید و مشکی موجود می باشند.

ارتباط این کلیدهای برق هوشمند با کنترلر مرکزی خانه هوشمند (دستگاهی که ارتباط شما با کلیدهای هوشمند را میسر می سازد) از طریق پروتکل وایرلس امن و سرعت بالای Z-Wave انجام می شود. وایرلس بودن این کلید برق باعث می شود شما نیاز به سیم کشی جدید و یا تغییر در سیم کشی قبلی خود نداشته باشید. یک سیم نول و یک سیم فاز و در صورت موجود بودن یک سیم ارت برای نصب این کلید کافی می باشد. این کلید های برق هوشمند برای نصب احتیاج به قوطی برق خاصی ندارند و براحتی در قوطی های برق معمولی قرار می گیرند.

هر کدام از پل های این کلیدهای برق هوشمند دارای خروجی برق 6 آمپر می باشد. یعنی می توان یک سر خط روشنایی با توان 6 آمپر را به یک پل این کلیدهای هوشمند متصل نمود. برای اینکه بتوان این توان خروجی را افزایش داد می توان از یک رله استفاده نمود.

یکی از مزیتهای ویژه این کلیدها قابلیت ریپیتر (تکرار کننده) بودن آنهاست. یعنی هر کلید برق هوشمند می تواند امواج Z-wave را دریافت کرده و در صورت اینکه آن موج (دستور) برای خودش نبود، با تقویت موج مجدداً آن را ارسال کند.

شاید به نظر مشتریان، قیمت این نوع کلیدهای هوشمند بالا باشد. اما این موضوع را در نظر بگیرید که با گذشت زمان و تاثیر این کلیدها و همچنین خانه هوشمند بر روی میزان مصرف انرژی هزینه ابتدایی شما باز خواهد گشت و بعد از آن بصورت یک پس انداز در خواهد آمد.

کلیدهای برق هوشمند قابلیت کنترل از طریق اینترنت را نیز دارند. یعنی با استفاده از یک خط اینترنتی شما می توانید از هر نقطه در دنیا این کلیدها را کنترل نمایید.

جنس رویه (صفحه لمسی) این کلیدها 100 درصد شیشه می باشد که بر روی دو یا چهار LED زیبا قرار گرفته است.

کیفیت ساخت، راحتی کار، زیبایی، نصب آسان، تکنولوژی روز خانه هوشمند از مزایای این کلیدهای برق خانه هوشمند می باشد.