Motion Sensor

Multi Sensor

یک سنسور با ظاهری بسیار زیبا و قابلیت های کلیدی از شرکت فیبارو کشور لهستان برای خانه های هوشمند و طرفداران دنیای تکنولوژی. این سنسور از پرتکل Zwave برای ارتباط با کنترل کننده مرکزی (مغز خانه هوشمند) استفاده می نماید.

قابلیت های سنسور چهار کاره فیبارو :

  1. سنسور دما
  2. سنسور حرکت
  3. سنسور شدت نور
  4. سنسور لرزه

"سنسور دما"

این سنسور قابلیت نمایش میزان دما را بصورت نمایش رنگ در روی خود دارد. به عنوان مثال اگر در تابستان ما مقدار دمای نرمال اتاق و یا خانه خود را 22 درجه سانتیگراد در نظر گرفته باشیم ، نمای روی این سنسور در این دما به رنگ سبز و اگر دما پایین تر از این حد باشد (مثلا 17 درجه سانتیگراد) رنگ سنسور آبی و اگر دما بالاتر از این حد باشد (مثلا 29 درجه سانتیگراد) رنگ سنسور قرمز می شود. این کار باعث می شود تا با نگاه کردن به سنسور متوجه دمای محیط بشویم.

البته این رنگ بندی بصورت استاندارد از قبل برای سنسور تعریف شده که قابل ویرایش می باشد.

حالا شما با توجه به دمای محیط می توانید در نرم افزار این سنسور فعالیتهایی را تعریف نمایید. به عنوان مثال اگر دمای محیط بالاتر از حد نرمال قرار گرفت درب ها و پنجره ها بسته و سیستم سرمایشی شروع به کار نماید. (مدیریت انرژی و پایین آوردن هزینه).

"سنسور حرکت"

یکی از ویژگی های منحصر بفرد این سنسور قابلیت تشخیص کوچکترین حرکت می باشد که آن را نسبت به محصولات مشابه متمایز کرده است. هیچ حرکتی نمی تواند از چشمان تیز بین این سنسور پنهان باشد. البته با توجه به محل استفاده از این سنسور می توان حساسیت آن را تنظیم نمود و یک وضعیت خاص را برای آن تعریف کرد.

یکی دیگر از قابلیت های جالب سنسور حرکت برنامه ریزی آن می باشد. فرض کنید یک روز با عجله خانه را ترک می کنید و بعد از چند دقیقه متوجه می شوید درب خانه را قفل نکرده اید ... پنجره ها را نبستید ... سیستم گرمایشی و یا سرمایشی را خاموش نکرده اید ... پرده ها را نکشیده اید ... چراغ ها را خاموش نکرده اید .... اجاق گاز را خاموش نکرده ید و یا .....

خب نگرا نباشید ! سنسور حرکت فیبارو تمامی این کارها رو برای شما انجام میده.

فقط کافیست برای سنسور حرکت خود تعیین کنید بعد از چه مدت زمانی که حرکتی در محیط صورت نگرفت کارهای لیست شده شما رو انجام بدهد.

البته شرط اینکار استفاده از وسایل خانه هوشمند می باشد.

"سنسور میزان شدت نور"

این سنسور قابلیت تشخیص میزان نور محیط را دارد و بر اساس آن قابلیت برنامه ریزی را دارا می باشد.

به عنوان مثال با روشن شدن هوا :

  1. چراغ خواب خاموش شود (مدیریت انرژی و پایین آوردن هزینه).
  2. پرده ها جمع شوند
  3. پنجره ها باز شوند
  4. قهوه ساز شروع به آماده کردن یه قهوه دلچسب برای یک روز فوق العاده کند

"سنسور لرزه"

این سنسور قابلیت تشخیص کوچکترین لرزه ها که برای انسان قابل درک نیست را دارا می باشد. این کار باعث می شود زمان بیشتر برای اقدامات لازم جهت جلوگیری از یک فاجعه صورت گیرد.

"در زمان زلزله حتی یک ثانیه نقش تعیین کننده ای را دارد"

"حفاظت در برابر دستکاری"

اگر کسی به جز شما (و یا افراد مجاز) بخواهد این سنسور را دستکاری و یا جا به جا کند ، سنسور یک پیام بر روی تلفن همراه شما ارسال و شما را از این امر مطلع می کند.

اندازه: این سنسور بسیار کوچک بوده و تنها 44mm می باشد.

منبع انرژی: این سنسور یک باطری با طول عمر مفید سه سال می باشد.

پرتکل ارتباطی: پرتکل امن Zwave

نوع ارتباط: Wireless بدون نیاز به سیم کشی

 

 

نویسنده : مهندس حمید پورباقری

 

 

 

 

"کپی این مطلب با ذکر منبع آن بلامانع می باشد"

 

 

 

 

 

 

 

Pardik Smart Home

Tel : +2188481307

www.zwaveiran.com

hello@zwaveiran.com

Instagram : Pardik_smarthome

Telegram : @pardik_smarthome